Żukowo
Polska
Kategorie:
DSC_1265 10608704815_768644eeab_b 10608826816_4f0af2b898_b

W dniach 20-22.09.2013r. w Żukowie odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Shotokan FSKA. W zawodach startowało ponad 800 zawodników z 17 państw min z: najbardziej dla nas egzotycznych zakątków świata, jak Indie, RPA czy Kazachstan. Udział wzięli również nasi najbliżsi sąsiedzi – Czesi, Ukraińcy i Rosjanie, oraz Francja, Anglia czy też Portugalia.

Minister sportu Joanna Mucha, podczas oficjalnego otwarcia Mistrzostw Świata, wyznała, że sama od 13 roku życia trenowała tę dyscyplinę sportu i ma niebieski pas. – Karate to nie tylko sport, karate to sztuka życia – stwierdziła. – Wytrwajcie w tym co robicie, bo to jest najlepsze co was spotkało.

Gratulacje i szacunek należą się wszystkim naszym startującym!

1375154_418096494979634_318864525_n

Nasz Klub reprezentowało 25 zawodników.

Zawodnicy Klubu Sportowego Karate „SAKURA” wywalczyli na MŚ 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale.

W konkurencjach indywidualnych nasi zawodnicy wywalczyli 2 złote i 2 brązowe medale.
Dodatkowe brawa dla 4 drużyn naszego klubu, które stanęły na podium i dodatkowo do klasyfikacji medalowej dołożyli 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy medal.

LILIANA KRUSZYŃSKA-PIŁAT – I MIEJSCE W KATEGORI KATA 45 LAT I STARSI

DSC_1369

KACPER FORMELA – I MIEJSCE W KATEGORII KUMITE JUNIORÓW 17-18 LAT 3-1 KYU I DAN

10609114563_d00c04e22b_b

KAROLINA OSIŃSKA – III MIEJSCE W KATEGORII KUMITE MŁODZIKÓW 13-14 LAT 5-1 KYU I DAN , IV MIEJSCE W KATEGORII KATA MŁODZICZEK 13-14 LAT 5-1 KYU I DAN

BŁAŻEJ JEKA – III MIEJSCE W KATEGORI KUMITE CHŁOPCÓW 7-8 LAT 9-8 KYU

I MIEJSCE W KATEGORII KUMITE DRUŻYNOWE DZIEWCZĄT 10-11 LAT