Klub

Klub powstał z inicjatywy osób ćwiczących KARATE SHOTOKAN wersję sportową WKF (World Karate Federation).

Głównymi założycielami byli Andrzej Kostun, Rafał Brodecki, Adam Dominik i Sławomir Piłat oraz sympatycy karate, a w szczególności rodzice dzieci i młodzieży ćwiczącej pod opieką instruktorów: Sławomira Piłata, Andrzeja Kostuna i Rafała Brodeckiego.

Klub jest członkiem Pomorskiej Federacji Sportu. Nasi zawodnicy biorą udział w zgrupowaniu wojewódzkiej.

Klub został wpisany do rejestru starosty Wejherowskiego pod numerem 64.

 

Historia klubu

http://www.budokan-sakura.pl/view/index.php?option=com_content&view=article&id=48:z-historii-klubu&catid=34:organizacyjne&Itemid=60

Najpierw trenowaliśmy w klubie MKS Orkan, później w Budokan Sakura.

W 2007 roku  odłączyła się grupa instruktorów: Andrzej Kostunem wraz a Sławomirem Piłatem i założyliśmy Klub Sportowy Sakura Rumia.

 

Andrzej Kostun od 2003 roku był trenerem Kacpra Formeli w szkole karate w Redzie.

W 2008 roku z klubu odłączyła się grupa instruktorów z Andrzejem Kostunem, Sławomirem Piłatem i założyła Klub Sportowy Sakura Rumia.

Od 2008 roku jeździmy co roku na zgrupowania z  Kenneth’em Funakoshi  do Wrocławia.

W 2007 roku nasz zawodnik zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski w Bielsku Białej.

Od 2009 roku organizujemy coroczne zawody w karate Shotokan o puchar Rumi POMERANIA CUP.

17 września 9 zawodników naszego klubu uczestniczyło w międzynarodowym turnieju w Berlinie. Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze się zaprezentowali na europejskim poziomie. Kacper Formela po pierwszej przegranej walce 1:0, każdą kolejną rundę w repasażach wygrał, co zapewniło mu trzecie miejsce na podium.

13-16 październik 2011 roku w Melaka, Malezji odbyły się 7 Mistrzostwa Świata Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate zorganizowane przez WORLD KARATE FEDERATION.Polskę reprezentowały 4 osoby z czego jeden zawodnik Naszego Klubu-kadet, Kacper Formela uzyskał w swojej kategorii wiekowej i wagowej -70 kg bardzo dobry wynik. Pierwszą walkę Kacper walczył z G.Arora(IND) wygrał 2:0, kolejną z T.Kaldani(RUS) wygrana 1:0 a w trzeciej rundzie zremisował z M.Boltar(SLO) 0:0 i przegrał przez wskazanie. Ukończył zawody znajdując się w pierwszej 16 najlepszych zawodników na świecie w swojej kategorii.

1103 zawodników z 103 klubów z 18 krajów wystartowało w VIII Pucharze Świata Harasuto rozegranym w dniach 3-4.03.2012r. Nasz klub reprezentowało 12 zawodników. Kacper Formela w konkurencji kadetów -70kg zdobywając srebrny medal potwierdził swój wysoki poziom sportowy, walki nie były łatwe w pierwszej rundzie spotkał się z aktualnym Mistrzem Polski wygrywając 3:1, w drugiej rundzie walczył z zawodnikiem kadry narodowej Ukrainy 3:0, trzecią walkę stoczył z zawodnikiem z Klubu KATSUDO-Słowacja, w walce finałowej z zawodnikiem Kadry Narodowej Słowacji uległ 2:4.

W dniach 20-22.09.2013r. w Żukowie odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Shotokan FSKA. Zawodnicy naszego klubu  wywalczyli  3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale.

Świetnie zaprezentował się nasz zawodnik Kacper Formela w składzie Reprezentacji Narodowej na Mistrzostwach Świata w Liverpoolu 27-29.09.2013r na których zdobył V-ce Mistrzostwo Świata w konkurencji kumite indywidualne kadetów, oraz piąte miejsce w kumite drużynowym kadetów. W Anglii karatecy spotkali się na Mistrzostwach Świata WSKA (World Shotokan Karate Association).  

Współpracujemy z klubami Pomorza:

 

Organizacje

Nadchodzące wydarzenia
Lut
8
pt
2019
22:00 ZIMOWISKO NA SPORTOWO „CZECHY ZIMĄ 2019” @ Penzion Stara Skolka – Jablonec nad Nisou– Nova Ves
ZIMOWISKO NA SPORTOWO „CZECHY ZI… @ Penzion Stara Skolka – Jablonec nad Nisou– Nova Ves
Lut 8 @ 22:00 – Lut 17 @ 21:00
  ORGANIZATOR:Klub Sportowy Karate „SAKURA” TERMIN:08.02(piątek)-17.02.2019(niedziela) ZBIÓRKA:Rumia godz. 22:00 POWRÓT:Rumia około godz. 21:00 ŚRODEK TRANSPORTU: AUTOKAR MIEJSCE:Penzion Stara Skolka – Jablonec nad Nisou– Nova Ves [...]
SAKURA – Facebook
Facebook Pagelike Widget